ویژگی‌های برتر اسکچاپ نسبت به سایر نرم‌افزار‌های 3D

امروزه نرم‌افزارهای متعددی در بازار وجود دارد که تصمیم‌گیری در مورد کدام یک را برای شروع بسیار دشوار می‌کند، زیرا هر نرم‌افزار ممکن است تکنیک‌ها و ابزارهای کاربردی متفاوتی داشته باشد. Sketchup یک ابزار کامپیوتری سه بعدی است که به طور گسترده برای بسیاری از پروژه‌ها در زمینه‌های طراحی، کنسول‌های بازی، دکوراسیون داخلی، مکانیک و مهندسی عمران، معماری منظر و غیره استفاده می‌شود.

اسکچاپ چیست؟

SketchUp یک راه حل ایده‌آل برای ایجاد و ویرایش مفاهیم دو بعدی و به ویژه سه بعدی است. این ابزار که برای طراحان، معماران یا مهندسان ساخته شده است، ویژگی‌های قدرتمند و با کیفیت حرفه‌ای مانند جلوه‌های نور، بافت‌ها، انیمیشن‌ها و دسترسی منحصر به ‌فرد به کتابخانه سه بعدی را ارائه می‌دهد. ایجاد مدل‌های سه بعدی چشمگیر از مبلمان داخلی، مناظر و موارد دیگر را می‌توان در یک لحظه انجام داد.

مزایای استفاده از SketchUp

ویژگی‌های اسکچاپ

از مزایای SketchUp سهولت استفاده، ابزارهای مدلسازی غنی و موتور قدرتمند آن است:

  • سرعت بالا در طراحی
  • اضافه شدن قابلیت تحلیل نور و انرژی در ورژن‌های جدید
  • ارائه نقشه دقیق از طرح کلی
  • عدم نیاز به یک سیستم قدرتمند
  • سازگاری با سایر نرم‌افزار‌های 3D و تبادل فایل با آن‌ها
  • رابط کاربری ساده
  • یادگیری در مدت زمان کوتاه

فناوری ویرایش مستقیم تضمین می‌کند که کاربران به راحتی آیتم‌های روزمره را تولید کنند و محیط کاربری خوش ساخت آن رقیب قدرتمندترین نرم افزارهای مدلسازی مثل تری دی مکس و رویت و… است.پالت‌های قابل تنظیم، حرکت در برنامه را آسان می‌کند. این پالت‌ها همچنین می‌توانند به هر شکلی که می‌خواهید اضافه، حذف یا مرتب شوند. دستورها به راحتی در نوار ابزار برنامه یافت می‌شوند. ویژگی‌های SketchUp بیشتر بر روی طراحی سه بعدی متمرکز است، اگرچه دارای ویژگی‌ها و ابزارهایی است که از طراحی دو بعدی نیز پشتیبانی می‌کند.

مبتدیان می‌توانند هنگام برنامه ریزی، تجسم و ارتباط پروژه‌های ساخت و ساز آینده از این مزیت استفاده کنند.

  • توسعه پذیری : با استفاده از Extension Warehouse SketchUp دقیقاً همان چیزی که می‌خواهید را بسازید.
  • سفارشی سازی: با سفارشی کردن ظاهر و احساس، سبک هر پروژه را برای خود بسازید.
  • قابلیت همکاری : SketchUp به خوبی با هر مورد دیگر در جعبه ابزار طراحی شما کار می‌کند.

نکات اسکچاپ :

آموزش اسکچاپ برای توسعه بسیاری از چیزها مانند مدلسازی‌های زیبا مفید است، اما در ارائه نور واقعی در رندرها کوتاهی می کند. در نتیجه، ارائه نرم‌افزارهای کارآمدی در زمینه رندرینگ مانند V-RAY و در زمینه مدلسازی نرم افزارهای قوی‌تری مانند، 3DS-Max و Maya و Revit برای ایجاد رندرهای واقعی برای مدل‌های خود بسیار کاربردی است. اما ناگفته نماند که روند مدلسازی در اسکچاپ به دلیل داشتن محیطی ساده و کاربر پسند بسیار ساده‌تر است تا در سایر نرم‌افزارها.

تأثیر ویدیوهای متحرک در قلمرو معماری مهم است زیرا کمک می‌کند تا مدل‌های خود را زنده کنید. با این حال، بسیاری از برنامه‌های طراحی دیجیتال چندین ابزار را برای انیمیشن‌ها نمایش نمی‌دهند، اما SketchUp روشی آسان برای انتخاب ابزارهای متعدد برای انیمیشن‌ها فراهم می‌کند که به فرد امکان می‌دهد هر چیزی را متحرک کند. فیلترها و جلوه‌ها را از یک صحنه به صحنه دیگر به‌طور یکپارچه و بدون زحمت تولید کند.

ابزارهای اندازه گیری موثر: برای انتقال فرم‌های دو بعدی از نرم‌افزارهای دو بعدی به نرم‌افزارهای سه بعدی ما با مشکلاتی مواجه می‌شویم و این موضوع به یک مسئله کلیدی تبدیل می‌شود. در نتیجه، هنگامی که فرد نماها را تغییر می‌دهد، خطوط با هم مطابقت ندارند. اما اسکچاپ این مشکل را پیش‌بینی و حل کرده است. نرم افزار مدلسازی سه بعدی SketchUp شامل ابزارهای مفیدی مانند یک قاعده اسلاید و یک متر است که به شما در تعیین سه محور اصلی کمک می‌کند، و هر تغییر کوچکی که انجام دهید، مدل را در فضای سه بعدی کامل تغییر می‌دهد.

مدلسازی سه بعدی برای جعبه ابزار در اسکچاپ

گزینه‌های مدلسازی سه بعدی برای جعبه ابزار در اسکچاپ:

SketchUp Web Edition: مدل‌ساز آنلاین قدرتمند اسکچاپ، با تمام ابزارهایی که برای تبدیل ایده‌های خود به واقعیت نیاز دارید کامل است.

مشاهده مدل‌های VR: مشتریان خود را با ارائه پروژه‌شان در تلفن یا تبلت خود با استفاده از Microsoft HoloLens، HTC Vive یا Oculus تحت تأثیر قرار دهید.

فضای ذخیره‌سازی ابری بی حد و حصر است: کار شما ممکن است به اشتراک گذاشته شود، در آن همکاری شود و در ابر ذخیره شود.

اسکچاپ به عنوان نرم‌افزار طراحی معماری:

ساده و قابل فهم

اسکچاپ با سرعت، سهولت استفاده و دسترسی از رقبای خود متمایز است. دارای رابط‌های ساده، ابزارهای آسان برای استفاده و عملکردها است. می‌تواند بی نهایت راه حل برای هر کاری تولید کند. همچنین با نقشه‌های اتوکد کار می‌کند.

ایجاد مواد ارائه

ابزار ساده اما پویا Layout در اسکچاپ به شما امکان را می‌دهد که به‌راحتی ارائه دهید. طرح‌بندی صفحه، طراحی برداری، طراحی و معرفی اسلاید را با انواع سبک‌ها، دیدگاه‌ها و نماها ایجاد کنید. می‌توانید از SketchUp Pro برای تبدیل مدل‌های خود به فیلم‌های آموزشی استفاده کنید.

دقیق

اسکچاپ به شما امکان می‌دهد اندازه گیری‌های خود را مشخص کنید، چه برای کاربردهای معماری و چه فنی. دقت آن صدم اینچ است. شما می‌توانید انتخاب کنید و سفارشی کنید که چه مقدار یا چقدر به اطلاعات کمی نیاز دارید.

مزایای استفاده از SketchUp:

از آنجا که این برنامه طوری طراحی شده است که مانند دست شما رفتار کند، ایجاد طرح شما را ساده می‌کند. افزونه‌های شخص ثالث در اسکچاپ پشتیبانی می‌شوند. با اسکچاپ، می‌توانید به سرعت مدلسازی را در نرم‌افزاری انجام دهید که عملکردهای بیشتری را ارائه می‌دهد.

اسکچاپ سطوح رندر را در انواع ساختمان‌های تاریخی ارائه می‌دهد که طراحی شما را تکمیل می‌کند و مشتری شما را شگفت زده می‌کند. از آنجایی که اسکچاپ یک برنامه مدلسازی سه بعدی در دسترس و در عین حال قدرتمند است، می‌توانید به سرعت و به سادگی نقاشی‌های واقعی را تولید کنید. گزینه‌ای در اسکچاپ برای نمایش مدل‌های شما در Google Earth وجود دارد.

مزایای استفاده از SketchUp

امروزه، تعداد نرم‌افزارهای مدلینگ موجود در عرصه انیمیشن و مدلسازی بسیار است که انتخاب را برای شروع دشوار می‌کند، زیرا هر برنامه ممکن است استراتژی‌ها و ابزارهای کاربردی منحصر به فردی داشته باشد. اسکچاپ یک برنامه کامپیوتری سه بعدی است که به طور گسترده برای پروژه‌های متعدد در طراحی، کنسول‌های بازی، کارهای داخلی، مکانیک و ژئوتکنیک، معماری منظر و سایر صنایع استفاده می‌شود.