نیوجرسی بتنی دیوار بتنی پیش ساخته سنگدال بتنی09195236616

دیوار بتنی خود ایستا و سنگدال بتنی .بلوک نیوجرسی قطعات بتنی یا پلاستیکی است که به منظور جداسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمده کاربرد بلوک نیوجرسی بتنی برای جداسازی مسیر حرکت اتومبیل در جاده ها است. این بلوک ها به میزان قابل توجهی میزان خسارات جانی و مالی ناشی از تصادفات را کاهش می‌دهند. دلیل نامگذاری آن، به اولین استفاده این بلوک در ایالت نیوجرسی باز می‌گردد. در طی این سال ها استفاده از بلوک نیوجرسی در تمامی سیستم‌‌‌‌های راهسازی عمومیت یافته و در ایران نیز از سال ۱۳۷۵ این بلوک ها برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

در ساخت بلوک نیوجرسی بتنی از سیمان، سنگدانه، آب، میلگرد، افزودنی و مفصل استفاده می‌شود. بلوک نیوجرسی بتنی معمولا در طول ها و در ارتفاع‌‌‌‌های مختلف ساخته می‌شود. طول‌‌‌‌های ۱۵۰، ۴۰۰ و ۶۰۰ سانتی متر از جمله آنها است. در ضرورت استفاده از بلوک نیوجرسی بتنی باید گفت که آمار واژگونی اتومبیل ها در ایران بسیار بالاست، بالا بودن این آمار حتی با در نظر گرفتن ایمنی پایین اتومبیل ها و فرهنگ رانندگی بد باز هم قابل توجیه نیست. دلیل واضح این میزان تلفات وضعیت نامناسب حریم جاده هاست.

 دیوار بتنی مخصوص دیوار کشی بدون نیاز به بنا و مصالح و در سریع ترین زمان ممکن.02177839766 دفتر فروش

بلوک نیوجرسی بتنیبلوک نیوجرسی

قیمت بلوک نیوجرسی

قیمت بلوک نیوجرسی به جنس آن وابسته است. این قیمت ها بسته به متریال و استاندارد‌‌‌‌های استفاده متفاوت است. با توجه به طول، ارتفاع، عرض پاشنه، عیار بتن و میلگرد مورد استفاده در ساخت، بلوک نیوجرسی بتنی قیمت متفاوتی خواهد داشت. در صورت اجرای بلوک نیوجرسی بتنی در محل، هزینه ها به شدت بستگی به مدیریت پیمانکار دارد. هزینه‌‌‌‌های رفت و آمد و حرفه ای بودن سازنده می‌تواند به طرز چشم گیری از هزینه ها کم کند. نیوجرسی به صورت دست دوم نیز عرضه می‌گردد که قیمت بلوک نیوجرسی دست دوم کمتر است. موارد پیش ساخته بسیاری در بازار موجود است که با هزینه‌‌‌‌های کم کار شما را راه می‌اندازد. همچنین برای اجرای پروژه، تهیه قالب نیوجرسی دست دوم که استاندارد و با کیفیت باشد نیز انتخاب هوشمندانه ای است و از هزینه ها کم خواهد کرد.

نیوجرسی بتنیجداسازی جاده با استفاده از بلوک نیوجرسی

فروش نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی بر اساس سایز و اندازه به انواع نیوجرسی بتنی کوچک یا مینی نیوجرسی بتنی ، بزرگ و متوسط دسته بندی می‌گردد. با توجه به مصرف و نوع استفاده، اقدام به خرید هر یک از انواع این سایزها می‌نمایند. لیست قیمت نیوجرسی بتنی فروشگاه ها، متفاوت است. زیرا علاوه بر تفاوت در نوع محصول، تفاوت در کیفیت نیز موجب تغییر لیست قیمت نیوجرسی بتنی می‌گردد. فروش نیوجرسی بتنی هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر است. از مزایای خرید و فروش نیوجرسی بتنی به صورت اینترنتی، صرفه جویی در زمان و امکان مشاهده انواع مختلف و مقایسه قیمت ها با یکدیگر است.

مینی نیوجرسی بتنیمینی نیوجرسی بتنی

انواع بلوک نیوجرسی بتنی

نیوجرسی‌‌‌‌های ساده قابل حمل

نیوجرسی بتنی ساده و یا کلیددار که برای انحراف حجم ترافیک حین عملیات ساخت و ساز به کار می‌رود.

بلوک نیوجرسی بتنی کوچک شهری

برای جداسازی معابر و گذرگاه‌‌‌‌های شهری به کار می‌رود و امکان عبور دادن لوله از داخل آن وجود دارد. همچنین امکان استفاده از شبرنگ ها نیز روی آن وجود دارد.

بلوک نیوجرسی تیپ یک

موانع سیمانی و پلاستیکی برای جداسازی خطوط ترافیک، کاهش میزان خسارت در جاده ها پرتردد و کاهش احتمال آسیب دیدن عابران به کار می‌رود.

نیوجرسی بتنی کوچک قابل حمل

بلوک نیوجرسی بتنی تیپ دو

برای جاده هایی که دید کمی دارد داخل و یا خارج شهرها، که به دو صورت نری و مادگی نصب می‌شود.

کاربرد‌‌‌‌های بلوک نیوجرسی بتنی

این روزها استفاده‌‌‌‌های گسترده ای از بلوک نیوجرسی برای کاربرد‌‌‌‌های گوناگون وجود دارد. تنوع کاربرد‌‌‌‌های این سازه ی کوچک باعث شده است که ایده نیوجرسی پلاستیکی به استقبال مواجه شود و کارایی‌‌‌‌های متنوعی نیز داشته باشد. در ادامه به انواع کاربرد‌‌‌‌های بلوک نیوجرسی بتنی اشاره شده است.

جداسازی خطوط

در ابتدا بلوک نیوجرسی بتنی برای تشخیص صحیح مسیر و جداسازی خطوط ساخته شد. جداکننده ای که نه تنها مسیر عبور را روشن می‌کند بلکه در صورتی که به اشتباه اتومبیل از مسیر خارج شود و با آن برخورد کند، به جای واژگونی، اتومبیل به مسیر اصلی بازمی گردد. یا در صورتی که برای جاده‌‌‌‌های دوطرفه نصب شود ارتفاع آن به نحوی طراحی شده که جلوی نور آزار دهنده اتومبیل مقابل را بگیرد.

بلوک نیوجرسی دست دوم

تفکیک فضا با بلوک نیوجرسی بتنی

برای فضاهایی مانند پارکینگ و یا کارخانه این موانع به وضوح دیده می‌شود. شهرداری ها اگر قصد داشته باشند عبور و مرور را به محلی ممنوع کنند ازبلوک نیوجرسی بتنی استفاده می‌کنند. به طور کلی تفکیک فضاها به سادگی با این بلوک ها انجام می‌شود. علاوه بر فضاهایی مانند پارکینگ یا فضای سبز، برای مشخص کردن ایستگاه‌‌‌‌های تاکسی و اتوبوس نیز می‌توان از انواع بلوک نیوجرسی بتنی استفاده کرد. تفکیک فضا‌‌‌‌های خصوصی باغ و ویلا نیز می‌تواند با چنین موانعی انجام شود. همچنین انواعی از بلوک نیوجرسی بتنی برای تفکیک فضای پمپ بنزین و محل هایی که به صف نیاز است قرار داده می‌شود.

جلوگیری از ورود آب رودخانه و آبگرفتگی معابر

بلوک نیوجرسی بتنی در برابر ورود آب رودخانه ها و وقوع سیل مقاومت مناسبی دارد. البته با کمک نیوجرسی پلاستیکی که قابلیت حمل دارد و در ترکیب با کیسه‌‌‌‌های شن نیز می‌توان مسیر حرکت آب را منحرف کرد. البته نباید انتظار یک سیل بند را از آن داشت اما انحراف زاویه حرکت آب برای ممانعت از ورود آب به مزارع و خانه ها می‌تواند از خسارت‌‌‌‌های مالی بکاهد. ساخت سیل بند به وسیله بلوک نیوجرسی در مواقع بحرانی نیاز به هماهنگی و مهارت و سرعت عمل دارد.

بلوک نیوجرسی پلاستیکی

مزیت بلوک نیوجرسی برای جاده ها

طراحی بلوک نیوجرسی بتنی باید به صورتی باشد که در صورت برخورد اتومبیل با سرعت بالا به آن، نه تنها از واژگونی خودرو جلوگیری شود، بلکه موجب برگشت اتومبیل به مسیر اصلی گردد. بلوک نیوجرسی پاسخگوی این نیاز است. از زمانی که استاندارد‌‌‌‌های راهسازی، پیمانکاران را ملزم به استفاده از بلوک نیوجرسی بتنی در اطراف جاده ها کرد به وضوح میزان تلفات ناشی از تصادفات کاهش یافته است.

بلوک نیوجرسی بتنی حریم جاده را مشخص می‌کند، در صورتی که اتومبیل با آن برخورد کند احتمال واژگونی کاهش می‌یابد. گارد به بدنه اتومبیل فرو نمی‌رود و طراحی به نحوی است که اتومبیل را در مسیر جاده نگه می‌دارد. تمامی این مزایا به معنای نجات پیدا کردن جان هزاران نفر در جاده هاست.

بلوک نیوجرسی بتنی

آشنایی با قالب نیوجرسی

بلوک نیوجرسی بتنی برای تعیین حریم راه ها و انتقال ترافیک به معابر مشخص استفاده می‌شود. جزئیات قالب ها و کارکرد آنها برای مواردی که قالب نیوجرسی برای اجرای کانال آب و جاده خاکی استفاده شده، مواردی که قالب جرسی برای عابران پیاده طراحی می‌شود و یا مواردی که برای جدا کردن فضا‌‌‌‌های شهری و پارک ها و راه‌‌‌‌های ترافیکی تولید می‌شود، متفاوت است.

بر اساس کاربردی که خواهد داشت مصالح و شیوه ساخت متفاوت است. حتی ممکن است نیاز به میلگرد وجود داشته باشد. قالب جرسی بر اساس استانداردها و کاربرد ساخته می‌شود و پس از آن بتن داخل قالب ریخته شده و قسمتی که به صورت کشویی طراحی شده بتن را داخل قالب نگه می‌دارد. پس از بتن ریزی، برای بازکردن قالب، همان در کشویی کمک خواهد کرد. برای نصب، تفکیک و اجرای بلوک نیوجرسی بتنی نیاز به نیروی انسانی وجود دارد.

قالب نیوجرسی

انواع اتصالات بلوک نیوجرسی

یکی از ویژگی‌‌‌‌های خاص این بلوک ها شیوه اتصال آن هاست. به طور کلی قالب نیوجرسی از بدنه، درپوش، شاسی، میان بلت، قید نگهدارنده و جک دوپیج تشکیل شده است و وزن آن چیزی حدود ۹۷۵ کیلوگرم است و هرچه طول قالب بالاتر باشد وزن آن بیشتر می‌شود. به طور کلی در دو مدل ۴ متری و ۶ متری تولید می‌شود. در ساخت بلوک نیوجرسی بتنی باید به مفاصل توجه ویژه شود زیرا ساختار‌‌‌‌های اشتباه می‌تواند مقاومت کل بتن را تحت تاثیر قرار دهد. اتصالات این بلوک ها که وزنی معادل ۱۳/۲ کیلوگرم دارند با یک نری و دو مادگی، اتصالی محکم را شکل می‌دهد. اتصالات بلوکنیوجرسی بتنی سه دسته را شامل می‌شود:

نیوجرسی بتنی بدون اتصال

بلوک نیوجرسی مفصلی

نیوجرسی بتنی کام و زبانه

مصالح مورد نیاز برای تولید بلوک نیوجرسی بتنی

یک بلوک نیوجرسی بتنی از ۶ جزء اساسی تشکیل شده است. سه جزء آن مربوط به بتن است که ترکیبات سیمان و سنگدانه و آب خواهد بود، جزء بعدی نیز میلگرد است که در صورت نیاز داخل آن به کار می‌رود، افزودنی‌‌‌‌های مناسب برای ساخت و عمل آوری استفاده می‌شود و جزء آخر نیز مفصل است که داخل برخی بلوک ها کار شده است.

روش ساخت نیوجرسی

روش ساخت بلوک نیوجرسی بتنی

برای تولید بلوک نیوجرسی بتنی چهار روش اساسی وجود دارد. دو روش مربوط به شیوه بتن ریزی می‌شود. دسته سوم به صورت پیش ساخته و نوع چهارم به صورت دستی تولید می‌شود. قالب‌‌‌‌های جرسی به صورت استاندارد بر اساس کاربرد طراحی می‌شود. طول قالب نیز بر اساس محل نصب تعیین می‌شود. سپس باید مشخص شود که بتن ریزی در محل نصب، اجرا خواهد شد یا بلوک ها به صورت پیش ساخته تولید می‌شود. به این صورت چهار حالت وجود دارد:

بتن ریزی ایستاده

در روش ایستاده، قالب به صورت سرپا به شکلی که قرار است نصب شود قرار گرفته، از بالای قالب بتن ریزی انجام می‌شود. قالب مونتاژ شده بهتر است از کف با قطعاتی که از قالب‌‌‌‌های پیشین حین بتن ریزی به جای مانده پوشانده شود. این روش متداول ترین روش تولید بلوک نیوجرسی بتنی است. معمولا تولید این بلوک چالش خاصی ندارد.

ساخت بلوک نیوجرسی درجا

بتن ریزی برعکس

در تولید بلوک نیوجرسی بتنی به این روش، قالب را سر و ته کرده و بتن ریزی را از کف انجام می‌دهند. بتن ریزی را از کف انجام می‌دهند. به این صورت مشکلی که برای کف حالت ایستاده به وجود می‌آمد، ایجاد نخواهد شد اما چالش دیگری که وجود دارد برعکس کردن بلوک نیوجرسی بتنی است که یا با جرثقیل یا با دستگاه باید از نقطه ثقل بلوک و با دقت انجام شود. کارگران برای انجام این کار باید مهارت داشته باشند.

بتن ریزی برعکس

بلوک پیش ساخت اتومات

این نوع بلوک نیوجرسی بتنی، در کارخانه تولید می‌شود. از تفاوت‌‌‌‌های این روش ساخت نیوجرسی بتنی با دو روش ذکر شده دیگر، در محل ساخت آنها است. به طوری که ساخت بلوک نیوجرسی با بتن ریزی ایستاده و برعکس در محل نصب انجام شده اما در این حالت با دستگاه‌‌‌‌های اتومات داخل کارخانه کار بتن ریزی و تزریق انجام می‌شود. پس از آن بلوک‌‌‌‌های آماده را به محل نصب منتقل می‌کنند. عمل آوری به وسیله بخار انجام شده و بلوک ها بر اساس استاندارد‌‌‌‌های مقاومت آزمایش می‌شود.

نیوجرسی پیش ساخته

روش سنتی تولید نیوجرسی بتنی

در روش سنتی یا دستی، تمامی مراحل تولید نیوجرسی بتنی به صورت دستی و قطعه قطعه انجام می‌شود.

بلوک نیوجرسی بتنی در تهران

بلوک نیوجرسی بتنی در تهران، بلوک نیوجرسی بتنی در تهران – آفتاب، بلوک نیوجرسی بتنی در تهران – بومهن، بلوک نیوجرسی بتنی در تهران – پردیس، بلوک نیوجرسی بتنی در تهران – کن، بلوک نیوجرسی بتنی در اسلام شهر، بلوک نیوجرسی بتنی در اسلام شهر – چهاردانگه، بلوک نیوجرسی بتنی در پاکدشت، بلوک نیوجرسی بتنی در پاکدشت – شریف آباد، بلوک نیوجرسی بتنی در دماوند، بلوک نیوجرسی بتنی در دماوند – رودهن، بلوک نیوجرسی بتنی در رباط کریم، بلوک نیوجرسی بتنی در رباط کریم – بوستان، بلوک نیوجرسی بتنی در رباط کریم – پرند، بلوک نیوجرسی بتنی در رباط کریم – صالح آباد، بلوک نیوجرسی بتنی در رباط کریم – گلستان، بلوک نیوجرسی بتنی در رباط کریم – نصیرآباد، بلوک نیوجرسی بتنی در ری، بلوک نیوجرسی بتنی در ری – حسن آباد، بلوک نیوجرسی بتنی در ری – خاوران، بلوک نیوجرسی بتنی در ری – کهریزک، بلوک نیوجرسی بتنی در شهریار، بلوک نیوجرسی بتنی در شهریار – اندیشه، بلوک نیوجرسی بتنی در فیروزکوه، بلوک نیوجرسی بتنی در فیروزکوه – ارجمند، بلوک نیوجرسی بتنی در قدس، بلوک نیوجرسی بتنی در لواسان، بلوک نیوجرسی بتنی در لواسان – فشم، بلوک نیوجرسی بتنی در ملارد، بلوک نیوجرسی بتنی در ملارد – صفا دشت، بلوک نیوجرسی بتنی در ورامین، بلوک نیوجرسی بتنی در ورامین – پیشوا، بلوک نیوجرسی بتنی در ورامین – جوادآباد، بلوک نیوجرسی بتنی در ورامین – قرچک.