مزایا و معایب پالت پلاستیکی و جعبه ابزار پلاستیکی در خانه و محیط کار

حال دیگر زمان آن فرارسیده است که در مورد نحوه انبارکردن و چینش ابزار خود تصمیم بگیرید. امروزه اکثر خانه‌ها و محیط‌های کار به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که امکان استفاده حداکثری از فضای موجود را بدهند. ممکن است شما نیز در زمره افرادی باشید که بخواهید به دلیل محدودیت‌ فضایی و نظم بخشیدن به ابزار خود از پالت و یا جعبه ابزار پلاستیکی کمک بگیرید، در این صورت خواهید توانست از فضایی که در اختیار دارید حداکثر استفاده را ببرید.

البته گزینه‌های مختلفی پیشروی شما قراردارند که یکی از آن‌ها پالت و یا جعبه ابزار پلاستیکی است. ولی باید تصمیم بگیرید که از جعبه ابزار قرار است استفاده کنید یا پالت و یا هردو. هریک از این اقلام برای مصرفی کاربرد دارند که در ادامه به بررسی مزایا و معایب این دو محصول می‌پردازیم.

جعبه ابزار پلاستیکی

مزایا و معایب پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی می‌تواند برای اقلام یکنواخت و منظم مانند کتاب، دارو و اقلام غذایی کارکرد داشته باشد، اما در مورد اقلام با اشکال و اندازه‌های مختلف شما نیازمند جعبه ابزار خواهید بود. چیدمان روی‌هم پالت موجب می‌شود تا بتوانید از گوشه‌های اتاق برای قراردادن آن استفاده کنید. علاوه بر این، در فضای فروشگاه نیز می‌توانید با استفاده این محصول دسترسی آسان به اقلام را برای مشتریان خود فراهم کنید.

بعلاوه، این محصول امکان ذخیره‌سازی به صورت عمودی در هر ارتفاعی از دیواره‌های کناری را فراهم می‌کند. این ارتفاع به صورت افقی نیز قابلیت‌ گسترش دارد به این معنی که می‌توان از کل فضا هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی در کنار هم استفاده کرد. یک کابینت کشویی می‌تواند سه تا چهار قفسه داشته باشد ولی پالت واقعاً راحت است و حتی به منظور استفاده حداکثری از فضای موجود می‌توانید چینش را از کف شروع کنید.

شاید برخی قفسه‌ها به دلیل دارا بودن سطوح یا اشکال نامنظم به راحتی روی هم قرار نگیرند، ولی پالت اینگونه نیست. تنها عیب این محصول نداشتن در پوش است که عدم وجود درپوش نیز به منظور سهولت دسترسی به اقلام داخل پالت است ولی اگر تمایل به استفاده از محصول درپوش‌دار دارید می‌توانید محصول دیگر ما یعنی مینی درایور را تهیه کنید. پالت به کارکنان اجازه می‌دهد تا بدون هیچ زحمتی به اقلام دسترسی داشته باشند. حتی نیازی به برچسب‌زنی نیز نیست چراکه طراحی منحصر به فرد آن امکان شناسایی آسان اقلام موجود در فروشگاه یا انبار را فراهم می‌‎کند؛ بنابراین کارکنان می‌توانند موجودی را به طور موثر مدیریت کنند.

پالت پلاستیکی

شرکت و فروشگاه شما برای تهیه سه تا چهار واحد قفسه‌ای برای هر متر مربع باید هزینه زیادی را بپردازد در زیر به نکاتی که استفاده از پالت پلاستیکی را برایتان مقرون به صرفه می‌کند اشاره خواهیم کرد.

1- پالت پلاستیکی اصلاً زنگ نمی‌زند و ضد آب است.

2- به راحتی می‌توانید چینش آن‌ را تغییر دهید. پالت قابلیت تطبیق پذیری برای هر کسب و کاری بسته با نیازهای آن کسب و کار دارد و برای حمل و نقل وسایل ایده آل است. می‌توان آن‌ را در نانوایی، عرضه محصولات دریایی، شیرینی پزی، الکترونیک و فرآوری مواد غذایی بکار گرفت.

3- بسته به فضای موجود می‌توانید آن‌ها را مرتب کنید، از بزرگترین فضاها و محوطه‌ها تا کوچکترین‌ آن‌ها . پس دیگر نگران کمبود جا نخواهید بود.

4-  وزن چندانی ندارد و در جابه‌جایی با مشکل مواجه نخواهید شد. حداکثر ایمنی را در برابر لغزش دارد که از سقوط تصادفی آن جلوگیری می‌کند.

5- قابلیت سوار شدن بر روی هم را دارند بنابراین می توانید اقلام مورد نیاز خود را به راحتی طبقه بندی کنید.

6- در صورت معیوب شدن یکی نیاز به تعویض همه‌ی قفسه‌ها نیست و براحتی می‌تونید اقدام به تعویض کنید.

7- تمیز کردن پالت پلاستیکی در مقایسه با قفسه چوبی و فلزی آسان است و به راحتی تمیز می‌شود. دیواره داخلی صاف این ظروف اجازه تمیز کردن آسان و راحت را می‌دهد. برای حفظ ظاهر تازه محصول، تنها چیزی که نیاز دارید این است که آنرا با یک پارچه تمیز و مرطوب پاک کنید.

8- در رنگ‌های متنوع طراحی شده است و براساس سلیقه خود می‌توانید هر ترکیب رنگی را انتخاب کنید.

9- بسیار مقرون به صرفه است و نسبت به قفسه‌های چوبی و فلزی استحکام خوبی دارد و شُل نخواهد شد و کرم چوب به درون آن رخنه نخواهد کرد.

مزایا و معایب جعبه ابزار پلاستیکی

واقعیت این است که جعبه ابزار پلاستیکی و یا قفسه پلاستیکی ابزار در به کارگیری کامل فضای مکعبی بسیار بهتر از قفسه‌ها و حتی پالت است، به خصوص اگر قصد دارید اقلامی با شکل کوچک و متوسط ​​و اندازه نامنظم ذخیره کنید. این محصول از مواد اولیه بسیار مرغوب ساخته شده است و این امر استحکام این جعبه در مقابل باز و بسته شدن و ضربه را افزایش می‌دهد. از جعبه ابزار پلاستیکی می‌توانید برای ساماندهی اقلام زیر استفاده کنید:

1- پیچ و مهره، پیچ گوشتی، انبرک

2- لوازم خیاطی

3- لوازم تعمیرات موبایل و کامپیوتر

4- لوازم مربوط به تعمیرات لوله کشی

5- طراحی جواهرات و نقره

البته نوع کاربری این جعبه به خلاقیت مشتری نیز بستگی دارد، حتی می توانید از این جعبه در صندوق عقب ماشین خود برای همراه داشتن ابزار فوری تعمیر ماشین استفاده کنید. از معدود معایب این جعبه این است که شما نمی‌توانید اشیاء ایستاده همچون اسپری را در آن جای دهید ولی کماکان این جعبه برای اشیاء ریز و کم حجم عالی است و براحتی می‌توانید آن‌ها را ساماندهی کنید.

قفسه پلاستیکی ابزار

سخن پایانی در مورد پالت و جعبه ابزار پلاستیکی

کارخانه پلاستون ایران یکی از پیشروترین کارخانه‌ها در تولید اقلامی همچون پالت ابزار، پالت ابزار پلاستیکی، جعبه ابزار پلاستیکی، و فایل پلاستیکی است. اگر نظر ما را در مورد دو محصول یاد شده بپرسید، بهتر است هر دو را خریداری کنید. زیرا این دو مکمل یکدیگر هستند و شاید شما بسته به نوع کسب و کار خود به تعداد متفاوتی از این دو محصول نیاز داشته باشید. در هر حال هر دو محصول، از مواد درجه یک ساخته شده‌اند و کاربری فوق‌العاده دارند. از سوی دیگر، قابلیت بازیافت این دو محصول سرمایه‌گذاری بروی آن‌ها را مقرون به صرفه می‌کند.