شیشه‌ رنگی؛ در رنگ های متنوع و جذاب در تتراگلس

دیگر وقت آن رسیده که با طراحی یک دکوراسیون جذاب و منحصر‌به‌فرد زیبایی و طراوت را در زندگی خود جای دهید. وقتی صحبت از یک دکوراسیون منحصر‌به‌فرد می‌شود؛ استفاده از شیشه های رنگی به یاد می‌آید، این شیشه‌ها با طیف رنگی و الگوهای متنوع احساس تازگی و سر‌زندگی را به فضای داخلی منزل شما می‌بخشند. بخش مهمی از معماری مدرن را شیشه‌ها تشکیل می‌دهند. یک ایده فوق‌العاده برای استفاده از رنگ‌ها بکار‌گیری شیشه‌های رنگی در دکوراسیون منازل هستند.

رنگ های شیشه رنگی

امروزه رنگ‌های مختلفی برای شیشه‌ها به کار می‌برند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

 • شیشه رنگی بلوری با رنگ خاکستری که یک محصول کنترل محیطی به حساب می‌آید، بیشتر از ۳۹ درصد گرما را از خود عبور نمی‌دهد و جلوه خاصی را ارائه می‌دهد.
 • شیشه رنگی سبز، ورود نور خورشید را کاهش و نور فضای داخل را با انتقال آن زیاد می‌کند.
 • شیشه رنگی کریستالی، علاوه بر محافظت از رنگ و بافت دکوراسیون داخلی منزل و مبلمان در تمامی فضاهای خارجی و داخلی استفاده می‌شود که آبی رنگ است.
 •  شیشه رنگی برنزی که عملکرد اولیه آن کنترل نور در روز و کاهش عبور تابش خورشید است، چون ترکیب اکسیدهای فلزی جرم خود را جذب می‌کند.
 • و…

کاربرد شیشه های رنگی در منازل

شیشه‌های رنگی یک عنصر زیبایی و تمرکز در فضای خانه به حساب می‌آیند.

 • اتاق نشیمن به‌دلیل اینکه برای مهمان‌ها و ارتباطات اجتماعی استفاده می‌شود، با بکار بردن این شیشه‌ها می‌توان بازتاب نور را در اتاق منعکس کرد و احساس آرامش و شادی در محیط ایجاد کرد.
 •  استفاده از شیشه رنگی در پنجره ها باعث یک نورپردازی طبیعی و ایجاد یک جلوه زیبایی در محیط می‌شود.
 • استفاده آن‌ها در درب ورودی علاوه‌بر زیبایی در فضای داخل می‌تواند راه‌پله‌ها را نیز جذاب‌تر کند.
 • با استفاده از شیشه های رنگی در سقف می‌توانید ظاهر دکوراسیون منزلتان را بهبود ببخشید.

چرا شیشه رنگی تتراگلس؟

شیشه‌های رنگی به‌دلیل کنترل نور خورشید و جلوگیری از عبور بیش از ۳۹ درصد گرما و کاهش انتقال نور خورشید؛ در مکان‌های آفتابی جذابیت بیشتری دارند. همچنین می‌تواند با کاهش بار نور خورشید تهویه مطبوع در هوای گرم را ارائه دهد. علاوه‌بر زیبایی و ایجاد یک حس تازگی و سرزندگی، یکی از مزیت‌های شیشه رنگی کاهش انتقال اشعه ماوراءبنفش است.

شما می‌توانید با استفاده از انواع مختلف شیشه های رنگی از فلوت معمولی تا کریستال و سوپرکلیر از مجموعه تتراگلس که همگی در اختیار شما هستند؛ زیبایی و جلوه بی‌نظیر به فضای داخلی منزل خود ببخشید. با استفاده از شیشه های رنگی تتراگلس علاوه‌بر کیفیت، شفافیت و ماندگاری بالا لذت بازتاب نور در این شیشه‌ها را تجربه می‌کنید.

ساخت شیشه رنگی تتراگلس

شیشه‌های رنگی برای رسیدن به نتیجه نهایی از ۳ مواد مجزا تشکیل شده است که عبارتند از:

 • شیشه های فلوت معمولی که بیشتر برای درب و پنجره ها استفاده می‌شود و شفافیت کم‌تری دارد و به آن شیشه سبز نیز گفته می‌شود.
 • شیشه‌های سوپرکلیر برای ساختمان‌ها و دکوراسیون‌های هنری استفاده می‌شود. کیفیتی بهتر از فلوت معمولی دارند، ولی از سبزی نسبی برخوردار هستند.
 • وین‌وایت‌ها ناخالصی خیلی کمی دارند و برای دکوراسیون های لوکس با شفافیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کریستال‌های چینی مغز شفاف، لبه‌های شفاف و کیفیت بالا دارند؛ مغز آبی‌های چینی نمای آن‌ها آبی است و کریستال‌های بلژیکی مغز آبی لبه‌های آبی و کیفیت بسیار بالایی دارند.

شیشه‌های رنگی برحسب ضخامت

ضخامت ۴ میلی‌متری برای نمای درب کمد دیواری، رومیزی‌های کوچک، نمای درب کابینت و… استفاده می‌شود. ضخامت ۵ و۶ برای فضای بین کابینت‌ها، تخته وایت‌برد شیشه‌ای، دیوارپوش دکوراتیو مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این نوع شیشه بیشترین سهم را در دکوراسیون داخلی دارد. کاربرد بیشتر به‌عنوان کابینت، نمای ساختمان و رومیزی اوپن آشپزخانه و… مربوط به شیشه‌هایی با ضخامت ۸ و ۱۲ است؛ ولی با توجه به قیمت بالا نسبت به سایر سایزها کمترین استفاده از آن می‌شود.

سخن پایانی

با خرید و استفاده از شیشه های رنگی تتراگلس بهترین فضا را با سلیقه خودتان بسازید؛ علاوه‌بر این به‌دلیل کیفیت بالا، انعطاف‌پذیری مناسب و پوشش حفاظتی برای شیشه‌ها، بهترین گزینه به حساب می‌آیند. قیمت شیشه‌ها با توجه به ضخامت و کشور سازنده متنوع است، اما رقابت قیمت در مجموعه تتراگلس با انتخاب مدنظر شما، لذت خرید را دوچندان می‌کند.