زیباترین نماهای ساختمان با کمترین بودجه در پاییز و زمستان 1400

با توجه به افزایش قیمت انواع مصالح نما در کشورمان ایران، پیدا کردن روش ها و راه حل هایی برای اجرای نمایی زیبا و در عین حال ارزان ضرورت پیدا کرده است؛ در این مقاله قصد داریم شما را به برخی نماهای ساختمانی ارزان آشنا کنیم.

 اگر در برآورد هزینه‌ای ساخت دچار اشتباه شده اید یا به هر دلیل دیگری توانایی تامین بودجه مورد نیاز جهت طراحی و اجرای یک نمای لوکس و زیبا را ندارید، اصلا نگران نباشید؛ چرا که هنوز هم با وجود افزایش زیاد قیمت مصالح و خدمات مهندسی نما، امکان مدیریت ، بهینه سازی و به طور کلی کاهش این هزینه‌ها وجود دارد؛ حتی اگر شما از طرفداران نمای کلاسیک باشید و بخواهید با هزینه کم این سبک نما را اجرای کنید، باز هم راه حل‌هایی وجود دارد.

ارزانترین نماهای ساختمانی کدامند؟

خب همانطور که پیداست در این پاراگراف قصد داریم که نماهای ارزان ساختمانی را به شما معرفی کنیم.
ولی قبل از معرفی، باید این توضیح را بدهیم که اصطلاح نمای ارزان، صرفا به معنای بی‌کیفیت بودن نمای ساختمان نمی‌باشد.
نمای ارزان می‌تواند نمایی باشد که در طراحی از جزئیات کمتری برخوردار است.
یا نمایی که مجری و پیمانکار، از به صرفه‌ترین مصالح و متریال برای اجرای آن استفاده کرده‌اند. پس لزوما نمای ارزان به معنای نمای بی‌کیفیت نیست.
حالا برویم سراغ معرفی برخی از نماهای ارزان در صنعت ساختمان.
نماهایی که معمولا ارزان و به صرفه به شمار می‌روند، از متریال‌های زیر می‌باشند:

 •       سنگ
 •       سیمان
 •       آجر
 •       سمنت برد
 •       کامپوزیت
 •       و  …

معمولا از این مصالح برای نمای ساختمان ساده و بدون تزئینات اضافی استفاده می‌شود و به همین دلیل است که جزو متریال‌ها و نماهای ارزان به شمار می‌روند.

نمای سیمانی

اگر بخواهیم نماهای ارزان را رده‌بندی کنیم، احتمالا سیمان جزو ارزان‌ترین نماها باشد.
نمای سیمانی به صورت پیش‌ساخته و در کارخانه تولید می‌شود و از تنوع رنگ بالایی برخوردار است.
علاوه بر ارزان بودن، از مهم‌ترین مزایای نمای سیمانی می‌توان به سرعت اجرای بالای آن اشاره کرد که برای کارفرما و پیمانکار امر بسیار مهمی می‌باشد.
مقاومت این نما به قدری بالا هست که بتوان آن را نمایی مقاوم در مقابل زلزله و شرایط جوی دانست.
اجرای نمای سیمانی معمولا هزینه‌ی بالایی ندارد و شما می‌توانید با کمترین هزینه‌ی ممکن این نما را اجرا کنید.
همانطور که گفتیم اینروزها به دلیل عدم ثبات وضعیت اقتصادی، نمی‌توان یک قیمت واحد و ثابت را اعلام کرد ولی شما می‌توانید با شرکت‌های اجرای نما مثل نمادیزاین تماس بگیرید و به صورت تلفنی برآورد هزینه انجام دهید.

نمای کلاسیک با هزینه کم

شاید این تیتر برایتان عجیب باشد! نمای کلاسیک با هزینه‌ی کم؟!
بله! با هزینه‌ی کم هم می‌توان نمای کلاسیک طراحی و اجرا نمود فقط کافیست که طراح و مجری کاربلد باشند و از به صرفه‌ترین متریال برای نمای ساختمان شما استفاده کنند.
همانطور که در پاراگراف‌های قبلی نام بردیم، با متریال‌هایی مانند سنگ و سیمان می‌توان نماهایی ارزان و مقرون به صرفه اجرا کرد.
و حتما می‌دانید که نمای کلاسیک را، با هردوی این متریال‌ها، یعنی سنگ و سیمان می‌توان اجرا نموند!
ولی اگر که بخواهید نمای کلاسیک با کمترین هزینه را داشته باشید، باید به جای سنگ از سیمان برای اجرای نمای استفاده کنید.
البته باید بدانید برای اینکه یک نمای کلاسیک زیبا و مجلل با متریالی مانند سیمان داشته باشید، نیازمند یک تیم حرفه‌ای برای اجرای نما هستید که بتواند با ظرافت تمام نمای کلاسیک شما را با سیمان اجرا کند بدون اینکه از ارزش و شکوه نمای کلاسیک چیزی کم شود.
بیایید این ارزش‌های نمای کلاسیک را با هم بررسی کنیم.

 •       مقاومت و استحکام بالا
  به دلیل اینکه نماهای کلاسیک معمولا از سنگ و سیمان ساخته می‌شوند، از مقاومت بالایی برخوردار هستند که این مسئله اهمیت زیادی دارد.
 •       زیبایی همیشگی
  نمای کلاسیک، به دلیل سبک جذابی که دارد، با هر متریالی که اجرا شود باز هم نمایی لوکس و مجلل به شمار می‌رود و همیشه زیبایی‌اش چشمگیر است.
  نمای کلاسیک، چه ارزان و ساده باشد و چه لوکس و گران قیمت، باید ضوابط خاصی را رعایت کند تا اجازه‌ی اجرا داشته باشد.

ضوابطی مانند اینکه:

 •       حتما باید رنگ غالب نمای کلاسیک با نماهای همجوار و همسایه هماهنگی داشته باشد
 •       برای اجرای نما حتما باید از مصالح با دوام استفاده کنید که ماندگاری بالایی داشته باشد و مدام نیاز به تعمیرات پیدا نکند
 •       در طراحی نمای کلاسیک حتما باید یک ورودی خوانا تعبیه شده باشد
 •       و…

تاثیر طراحی روی هزینه نهایی نمای ساختمان

طراحی نما، مهم‌ترین مرحله از ساخت نمای ساختمان شما می‌باشد و می‌تواند عاملی تاثیرگذار در قیمت تمام شده‌ی نمای ساختمان شما باشد.
دلیل این ادعا را در ادامه به صورت کامل برایتان شرح می‌دهیم.
اگر که طراح یک نما، کاربلد و دقیق باشد، نمایی برایتان طراحی می‌کند که با کمترین پیچیدگی و اضافات، بهترین و لوکس‌ترین نما را داشته باشید.
اگر نمای شما در طراحی سادگی خود را حفظ کرده باشد و تزئینات بی‌دلیل و منطق نداشته باشد، در نتیجه به متریال کمتری نیز برای اجرا نیاز دارد که این امر باعث کم شدن هزینه‌ی اجرای نمای شما می‌شود.
درست است که مرحله‌ی اجرا بسیار حساس و تاثیرگذار است در سرنوشت نمای شما! ولی توجه داشته باشید که اگر نقشه‌ی شما از همان ابتدا درست و دقیق و هوشمندانه طراحی نشده باشد، در حین اجرا ممکن است که چه افتضاحاتی را به بار بیاورد.
پس مرحله‌ی طراحی نما را جدی بگیرید و طراحی نمای پروژه‌ی خود را به شخص یا شرکتی بسپارید که علاوه بر تجربه و مهارت، دارای وجدان کاری بالایی باشد.
حتما الان از ما توقع معرفی شرکت‌های معتبر و کاربلد را دارید!
باید بگوییم که اینکار اصلا ساده نیست و نیازمند بررسی و تحقیق در این زمینه می‌باشد ولی می‌توانیم یکی از شرکت‌های ساختمانی معتبر و با وجدان کاری در زمینه طراحی نمای ساختمان را به شما معرفی کنیم.
https://nama.design/
سایت بالا مربوط به این شرکت می‌باشد.
پیشنهاد ما به  شما این است که حتما قبل از شروع پروژه‌تان برای دریافت مشاوره با این تیم خلاق تماس بگیرید و وقتی از صحت اعتبارشان مطمئن شدید، با خیال راحت طراحی نمایتان را به ایشان بسپارید.
امیدواریم که این مطلب توانسته باشد به شما برای داشتن یک نمای ارزان و در عین حال باکیفیت و لوکس کمک کند.
ممنون که تا انتهای این صفحه ما را دنبال کردید.