خرید روغن کمپرسور با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت

کمپرسور ها از جمله تجهیزات صنعتی به شمار می روند که در مشاغل گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های صنعتی نیز مانند بسیاری از تجهیزات موردنیاز صنایع، نیاز به رسیدگی لازم دارند. یکی از رسیدگی های مربوط به دستگاه های صنعتی مختلفی همچون کمپرسور، استفاده از روغن برای آن ها است. لازم به ذکر است که به دلیل اهمیت عملکرد کمپرسور ها در بسیاری از کارخانجات صنعتی، نیاز است تا همواره بهترین نوع این محصولات انتخاب شود. در همین راستا رسیدگی مناسب به کمپرسور از طریق روغن های کمپرسور، می تواند در افزایش طول عمر کمپرسور شما اثرگذار باشد. در بسیاری از شرایط این فرآیند موجب افزایش راندمان کاری کمپرسور نیز می شود.

در سال های گذشته مجموعه های زیادی به صورت تخصصی در عرصه توزیع روغن کمپرسور به فعالیت پرداخته اند. این مراکز با ایجاد شرایط لازم برای خرید روغن کمپرسور، تلاش می کنند تا محصولاتی را مطابق با استاندارد های جهانی به بازار عرضه کنند. با این حال طبیعی است تا خریداران مختلف به دلیل عدم آگاهی در این زمینه، موفق به خرید یک روغن خوب نشوند. در همین راستا پیشنهاد می کنیم تا با توجه ویژه به این نکته مهم، خرید خود را در این زمینه نهایی کنید.

وظیفه روغن موتور در کمپرسور
وظیفه روغن موتور در کمپرسور

وظیفه روغن کمپرسور چیست؟

شاید بر اساس عقاید بسیاری از افراد، روغن کمپرسور نقش مهمی را در عملکرد بهتر این دستگاه صنعتی ایفا نکند. با این حال باید بدانید، خرید روغن کمپرسور تاثیر مستقیمی را در نحوه عملکرد دستگاه شما خواهد داشت. بنابراین می توان دریافت که استفاده از روغن کمپرسور برای عملکرد صحیح این محصولات، امری ضروری و مهم به شمار می رود. روغن های کمپرسور وظایف مختلفی را دارند و پس از انتخاب باید بتوانند به وسیله قابلیت های خود، عملکرد کمپرسور را بهتر کنند.


 اولین وظیفه این روغن ها فعالیت به عنوان یک خنک کننده بوده که گرمای تولید شده در اثر فعالیت کمپرسور را به صورت کامل از بین ببرند. وظیفه دیگر روغن های کمپرسور مربوط به جلوگیری از اصطکاک و سایش قطعات می شود. در حین عملکرد کمپرسور اجزای آن با یکدیگر در ارتباط هستند و برای عملکرد بهتر نیاز به استفاده از روغن است. لازم به ذکر است که این اصطکاک می تواند باعث تولید گرما نیز شود. با این حال باید بدانید که با خرید روغن کمپرسور تنها از ویژگی های ذکر شده بهره مند نمی شوید. روغن های کمپرسور از حضور آب جلوگیری می کنند و مقدار رطوبت درون کمپرسور را نیز کاهش می دهند. شاید برای شما جالب باشد، اما گرد و غبار جذب شده به وسیله کمپرسور، از سوی این روغن جذب شده و به بخش فیلتر روغن منتقل می شود. بنابراین با این وجود می توان دریافت که هیچ روغنی را نمی توان جایگزین روغن کمپرسور کرد.

نکات مهم در خرید روغن کمپرسور
نکات مهم در خرید روغن کمپرسور

شناخت انواع روغن کمپرسور

خرید روغن کمپرسور استاندارد جزو دغدغه های هر خریدار به شمار می رود که بسیاری از افراد توجه ویژه ای را به آن ندارند. با این حال تولیدکنندگان این محصول با ساخت انواع روغن کمپرسور، شرایط خرید را برای بسیاری از متقاضیان راحت تر کرده اند. این محصولات شامل:

  • یکی از انواع روغن کمپرسور، نوع مینرال یا معدنی آن ها است. این روغن به وسیله یک ماده که پایه آن معدنی است، ساخته شده و فراریت زیادی را دارد. قیمت این روغن در مقایسه با نمونه دیگر یعنی روغن سنتزی کمتر بوده و حتی زودتر از این روغن ها نیز تبخیر می شود. این مسئله موجب افزایش مصرف این روغن خواهد شد. این نوع از روغن ها واکنش پذیرتر بوده و همچنین عمر مفید آن ها و فیلترهایشان کمتر است.
  • یکی دیگر از انواع روغن کمپرسور، نوع سنتتیک یا سنتزی است. روغن سنتزی علاوه بر طول عمر بالا کیفیت بیشتری را نیز داشته و تقریبا دو برابر روغن مینرال عمر می کند. همچنین این محصول در مقایسه با روغن کمپرسور استاندارد خنک کننده تر بوده و حتی تحمل دمای بیشتری را دارد. تمامی موارد ذکر شده موجب افزایش عمر کمپرسور و تاثیرات مثبت بر روی عملکرد آن می شود.

نکات مهم در حین خرید روغن کمپرسور

نکات گوناگونی وجود دارند که در کیفیت خرید روغن کمپرسور از سوی شما تاثیرگذار خواهند بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا با توجه ویژه به این نکات و رعایت آن ها، کیفیت خرید خود را تا مقدار قابل توجهی افزایش دهید.

  • مقاوم بودن در برابر خوردگی و ساییدگی از اولین نکات مهم در رابطه با خرید روغن کمپرسور می باشد. روغن کمپرسور استاندارد معمولا مقاومت کمتری را در برابر ساییدگی اجزای کمپرسور دارد. بنابراین روغن شما باید از میزان مقاومت قابل توجهی در برابر خوردگی بهره مند باشد.
  • اگر خنک کاری در کمپرسور بهتر انجام بگیرد، عملکرد کمپرسور بهتر خواهد شد. در واقع تحمل بالای روغن در برابر دما باعث می شود تا عملکرد کمپرسور نیز به مرور زمان بهبود یابد. بنابراین باید به میزان تحمل روغن نیز توجه شود.
  • گرانروی روغن یا میزان تغییرات ویسکوزیته از دیگر نکات مهم به شمار می رود. این معیار به اعلام میزان تغییرات در برابر حرارت می پردازد. ویسکوزیته روغن هرچه پایین تر باشد بهتر است.
قیمت روغن کمپرسور
قیمت روغن کمپرسور

خرید روغن کمپرسور باکیفیت

همان طور که متوجه شدید، خرید روغن کمپرسور می تواند پروسه ای سخت و نسبتا فشرده باشد. انتخاب یک روغن کمپرسور مطلوب برای بهره مند شدن از عملکرد بهتر کمپرسور، مسئله ای مهم به شمار می رود. در سال های گذشته مجموعه های مختلفی در کشورمان اقدام به عرضه روغن کمپرسور با بالاترین کیفیت کرده اند. با این حال آروشا سرما به واسطه اعتبار خود در این زمینه، به عنوان گزینه ایده آلی برای خرید روغن کمپرسور به شمار رفته است. شما می توانید با استعلام قیمت روغن کمپرسور از آروشا سرما، محصولی را متناسب با معیار های خود با بهترین قیمت تهیه کنید.

سخن پایانی

همان گونه که متوجه شدید، مجموعه های زیادی در سراسر کشورمان به عرضه روغن کمپرسور می پردازند. با این وجود پیشنهاد می کنیم ضمن توجه ویژه به مبانی ذکر شده، تاثیر مستقیمی را کیفیت خرید روغن کمپرسور خود بگذارید. این مسئله موجب خواهد شد تا شما بتوانید محصول باکیفیت تری را نیز تهیه کنید. لازم به ذکر است تمامی شما می توانید با صرف هزینه های مناسب، به راحتی روغن کمپرسور مدنظر خود را از آروشا سرما تهیه کنید.