بروکر لایت فارکس

برای شروع فعالیت در این بازار شما نیاز به یک بروکر یا کارگزاری دارید. یکی از این بروکرهای معروف را می توان لایت فارکس به شمار آورد. این کارگزاری تنها 16 سال قدمت داشته و در سال دو هزار و پنج راه اندازی شده است. مقر اصلی و دفتر آن در جزایر مارشال بوده و فعالیت های خود را از آنجا آغاز کرده است. در میان تریدرهای ایرانی فعال در فارکس بسیاری از آنها از این بروکر استفاده می کنند و کاملا هم از آن راضی هستند. نکته مهمی که در مورد این کارگزاری وجود دارد این است که به تازگی نام آن به لایت فایننس تغییر کرده است.


آشنایی با بروکر لایت فارکس
همانطور که گفتیم لایت فارکس یا همان لایت فایننس فعلی یکی از بهترین بروکر فارکس نزد ایرانیان و فارسی زبانان است که مشغول خدمت‌دهی در بازار فارکس است. حداقل میزان موجودی که برای شروع به کار در این بروکر نیاز است 50 دلار و یا مقادیر معادل آن با سایر واحدهای پولی است. بیشترین لوریجی (همان اهرم) که این بروکر در اختیار تریدرهای خود میگذارد 1:500 است. همچنین بالغ بر 70 نماد معاملاتی مختلف در این بروکر درج شده اند و کاربران می توانند روی آنها ترید کنند. پلتفرم های تریدی که کاربران می توانند برای این بروکر مورد استفاده قرار دهند متاتریدر 4 و متا تریدر 5 هستند. برای واریز کردن وجه و یا برداشت آن می توانید از روش های متنوعی استفاده کنید که شامل پرداخت ریالی، پرفکت مانی و همچنین وب مانی می شود. از جمله قابلیت های لایت فارکس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در اختیار داشتن پشتیبان در شبکه اجتماعی تلگرام
  • ارائه قابلیت پشتیبان با زبان فارسی
  • در اختیار داشتن قابلیت کپی تریدینگ
  • امکان افتتاح حساب از نوع اسلامی
  • امکان انجام معاملات اسکالپ برای تریدرها


مزایا و معایب استفاده از بروکر LiteForex چیست؟
هنگامی که قصد انتخاب بروکر دارید برای انجام معاملات خود با گزینه های متعددی روبرو می شوید. همین امر شما را کاملا گیج کرده و قدرت تصمیم گیری درست را از شما می گیرد. اما برای انتخاب بهتر بروکر شما می توانید مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه به این مزیت ها و معایب پرداخته شده است:

  • در اختیار داشتن شیوه های کاملا متنوع برای واریز وجه و یا برداشت آن
  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • داشتن محتوای آموزشی برای کاربرانی که به زبان فارسی صحبت می کنند.

و اما معایب این بروکر زیاد نبوده و تنها گزارشاتی مبنی بر این که بعضی از سفارشات مقادیری تاخیر داشته اند و سر زمان معین خود انجام نشده اند ارائه شده است. همچنین کمیسیونی که این بروکر برای وب مانی و برداشت آن اخذ می کند اندکی بالا به حساب می آید.