انواع کفپوش باشگاه بدنسازی

آیا شما هم به دنبال انتخاب بهترین کفپوش باشگاه بدنسازی هستید اما نمی توانید انتخاب کنید که کدام گزینه برایتان بهترین انتخاب است؟ خب با توجه به این که انواع مختلفی از کفپوش ورزشی وجود دارد؛ کاملا طبیعی است که دچار تردید شده باشید و ندانید که به عنوان مثال کفپوش فوم دار ورزشی بهتر است یا کفپوش گرانولی؟

قیمت کفپوش باشگاه بدنسازی

برای این که بتوانید بهترین و مناسب ترین کفپوش باشگاه بدنسازی را انتخاب کنید؛ نیاز به شناختن ویژگی های یک کفپوش ورزشی خوب و آشنایی با بهترین انواع کفپوش ورزشی دارید. ما در این مقاله قصد داریم به شما در انتخاب کمک کنیم.

ویژگی های یک کفپوش ورزشی مناسب

کفپوش باشگاه بدنسازی باید به اندازه کافی با دوام باشد تا در برابر فعالیت روزمره شما و سختی وزنه ها یا دستگاه ها مقاومت کند. شما می خواهید در سالن بدنسازی خود راحت باشید و یک فضای مناسب و ایمن را ایجاد کنید. مهم است که کفپوش ورزشی مناسبی را انتخاب کنید که هم در برابر خوردگی و ساییدگی مقاومت بالایی داشته باشد و هم به عنوان یک ضربه گیر برایتان عمل کند تا از آسیب های احتمالی جلوگیری نماید. در این بخش می خواهیم خصوصیات یک کفپوش ورزشی خوب را با هم بررسی کنیم.

مقاومت بالا

همان طور که در بالا گفتیم؛ یک کفپوش ورزشی تنها در صورتی می تواند به عنوان کفپوش باشگاه بدنسازی استفاده شود که مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. شما می خواهید انواع وزنه ها و دستگاه های ورزشی مختلف را روی آن قرار دهید و رفت و آمد به باشگاه شما نیز طبیعتا زیاد خواهد بود.

در صورتی که کفپوش ورزشی شما مقاومت کافی نداشته باشد؛ در مدت زمان کمی ساییده خواهد شد و بافت آن آسیب خواهد دید. در این صورت مجبور خواهید بود که آن را تعمیر یا تعویض نمایید که این از نظر اقتصادی به نفع شما نیست. بنابراین می توان این طور نتیجه گرفت که مقاومت بالا از ویژگی های بسیار مهم در انتخاب یک کفپوش باشگاه بدنسازی محسوب می شود.

ضد ضربه

هنگامی که ورزش می کنید خواه ناخواه امکان بروز حوادثی مانند زمین خوردن وجود دارد. این بسیار مهم است که هنگام انتخاب یک کفپوش ورزشی این نکته را در نظر داشته باشید که کفپوش باشگاه بدنسازی شما حتما عایض ضربه باشد. این به شما کمک می کند که در هنگام بروز حوادث کمترین آسیب ممکن را ببینید و از شما در برابر آسیب های جدی مانند شکستی دست و پا محافظت خواهد کرد.

عایق صدا

معمولا در باشگاه های بدنسازی موسیقی برای انگیزه و انرژی دادن به ورزشکاران پخش می شود. این مسلم است که شما نمی خواهید آلودگی صوتی ایجاد کنید و با صدای موسیقی مردم را آزار دهید. خصوصا در شرایطی که باشگاه شما در یک آپارتمان قرار دارد اهمیت این موضوع واضح تر به چشم می آید.

 برای این که از خروج صدا از محیط باشگاه جلوگیری شود؛ باید این نکته را مدنظر قرار دهید که حتما نوعی از کفپوش ورزشی را انتخاب کنید که عایق صدا بوده و از خروج صدا از محیط جلوگیری کرده یا حداقل آن را کاهش دهد.

طول عمر مفید بالا

یکی از مواردی که هنگام انتخاب کفپوش باشگاه بدنسازی بسیار مهم است؛ این است که حتما کفپوش ورزشی مورد نظرتان را طوری انتخاب کنید که طول عمر مفید بالایی داشته باشد. کفپوش هایی که در برابر رطوبت، ضربه، خوردگی و ساییدگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهند؛ به طور معمول عمر مفید بالایی دارند.

انتخاب کفپوش های با کیفیت که طول عمر مفید بالایی دارند می تواند به شما کمک کند تا از نظر اقتصادی صرفه جویی کنید؛ چرا که در این صورت نیازی به صرف هزینه برای تعمیر یا تعویض کفپوش ورزشی انتخابی خود در کوتاه مدت نخواهید داشت.

قیمت مقرون به صرفه

یکی از فاکتورهایی که خواه ناخواه روی انتخاب کفپوش باشگاه بدنسازی مورد نظر ما تاثیر می گذارد؛ قیمت آن است. صرف هزینه های گزاف برای خرید یک کفپوش ورزشی کار عاقلانه ای نیست. این نکته را به خاطر داشته باشید که قیمت خیلی بالا هرگز تضمین کننده کیفیت بالای کفپوش ورزشی مورد نظرتان نمی باشد.

البته این به این معنا نیست که هنگام خرید کفپوش باشگاه بدنسازی باید به ارزان ترین گزینه ها فکر کنید. چرا که هیچ ارزانی ای بی دلیل نیست و قیمت بیش از حد پایین یک کفپوش ورزشی می تواند خبر از کیفیت بد و عمر مفید آن بدهد. در این صورت شما مجبور خواهید بود تا در مدت کوتاهی دوباره برای تعمیر یا تعویض آن هزینه کنید. در نتیجه، این کار نه تنها به سود شما نیست؛ بلکه به ضرر شماست.

بهترین کار این است که همان طور که کیفیت بالای کار را به عنوان معیار اول برای انتخاب یک کفپوش ورزشی مناسب در نظر دارید؛ قیمت عادلانه و مقرون به صرفه آن را نیز در نظر بگیرید. برای این که از قیمت مناسب یک کفپوش باشگاه بدنسازی مطمئن شوید می توانید از چند فروشگاه مختلف قیمت گرفته و با هم مقایسه کنید.

انواع کفپوش ورزشی

در بخش قبل به مهم ترین ویژگی هایی که یک کفپوش ورزشی خوب باید داشته باشد تا بتوان آن را یک انتخاب خوب برای کفپوش باشگاه بدنسازی محسوب کرد؛ اشاره کردیم و هر مورد را به اختصار توضیح دادیم. در این بخش در مورد محبوب ترین انواع کفپوش های ورزشی صحبت می کنیم.

کفپوش باشگاه ورزشی

کفپوش فوم دار ورزشی

کفپوش فوم دار ورزشی برای استفاده در باشگاه های ورزشی خصوصا باشگاه بدنسازی کاملا مناسب می باشند. این کفپوش ها به صورت تک رنگ،چند رنگ و طرح چوب هم برای نصب دائم و هم برای نصب موقت مناسب می باشند. آن ها کاملا نرم بوده و عایق ضربه و صدا می باشند. در برابر رطوبت نیز کفپوش های فوم دار مقاومت بالایی از خود نشان می دهند که در نوع خود بی نظیر است.

کفپوش فوم دار ورزشی به خاطر وظیفه‌ای که دارد، به نحوی ساخته می‌شود که بتواند تا حد امکان از ضربه شدید جلوگیری کند و مانع آسیب‌های جسمی به افراد شود. به همین دلیل در هر یک از لایه‌هایی که در آن به کار گرفته می‌شود، خدمات مراقبتی خاصی نهاده شده است. به طور کلی، کفپوش ورزشی فوم دار، از جمله کفپوش‌های چهار لایه است.

هر یک از این لایه‌ها به نوبه خود، نقشی دارند که مقاومت کفپوش را تضمین می‌کند. اولین لایه، از جنس پلی اورتان است. پلی اوتان مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی، چون اشعه خورشید دارد و سبب افزایش دوام کفپوش فوم دار ورزشی می‌شود. البته اگر مدت زمان زیادی را در نور خورشید سپری کند، مقاومت خود را به مرور زمان از دست می‌دهد.

مقاومت کفپوش فوم دار ورزشی بالاست و هم در برابر ضربه و فشار و هم در برابر حجم بالای رفت و آمد بسیار مقاوم می باشد. همین باعث شده تا عمر مفید بسیار بالایی داشته باشند. آن ها به صورت رولی و تایلی پازلی ارائه می شوند که نوع پازلی آن ها بسیار محبوب و پر فروش می باشد.  آن ها به گونه ای طراحی شده اند که تقریباً هر فضایی را پوشش دهند، زیرا از 4 فوت مربع تا 252 فوت مربع در هر تشک پوشش می دهند. با وجود تمام این ویژگی های جذاب، کفپوش فوم دار ورزشی قیمت کاملا مناسب و مقرون به صرفه ای دارد که آن را به یک انتخاب عالی و درجه یک و یک کفپوش باشگاه بدنسازی عالی تبدیل کرده است.

کفپوش لاستیکی ورزشی

کفپوش لاستیکی بادوام، انعطاف پذیر و سازگار با محیط زیست روز به روز محبوب تر می شود. کفپوش لاستیکی در تأسیساتی که ایمنی و راحتی سرنشینان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ مانند مراکز ورزشی و سالن های بدنسازی بسیار سودمند است.

ضروری است که کفپوش‌های ورزشی پایداری، جذب ضربه‌ها، مقاومت در برابر کشش و ایجاد شور و نشاط را تضمین کنند. برای تضمین عملکرد مطلوب، مقاومت در برابر رفت و آمدهای سنگین و مکرر و محافظت در برابر آسیب‌ها، باید محکم، انعطاف‌پذیر و ایمن باشند. کفپوش ‌های لاستیکی تمام این الزامات را برآورده می‌کنند. آنها بسیار بادوام هستند، جذب ضربه و ثبات ابعادی عالی را ارائه می‌دهند و محیطی امن و راحت را برای ورزشکاران و کارکنان ایجاد می‌کنند. پس جای تعجب نیست که لاستیک ماده ای برای پوشش کف برای اماکن ورزشی در سراسر جهان است. 

کفپوش گرانولی ورزشی

کفپوش گرانولی ورزشی یکی دیگر از انواع کفپوش های مناسب برای استفاده در باشگاه های بدنسازی می باشد. این نوع کفپوش از جنس پلیمر مرغوب دانه ریز می باشند. این نوع کفپوش ورزشی مقاومت بسیار بالایی دارد و برای مکان های پر تردد یا قراردادن دستگاه ها و وزنه های سنگین کاملا مناسب می باشد. عمر مفید و ماندگاری کفپوش گرانولی ورزشی بسیار بالاست و به همین دلیل یک انتخاب اقتصادی محسوب می شود که می توانبد مدل های آن را در سایت gamantj.com ببینبد.

این نوع کفپوش باشگاه بدنسازی خاصیت الاستیکی دارد و به همین دلیل تمام ضربات را به راحتی به خود جذب کرده و خاصیت ضربه گیری بی نظیری دارد که از دیگر انواع کفپوش ورزشی بیشتر می باشد. خاصیت الاستیکی کفپوش های گرانولی باعث می شود که تحمل وزن های سنگین تغییری در آن ها ایجاد نکند و آسیبی به تار و پود آن ها وارد نشود.

جالب است بدانید کفپوش گرانولی در برابر رطوبت، سرما و یا تابش مستقیم نور آفتاب مقاوم است و نگهداری از آن بسیار ساده بوده و حتی در هوای آزاد نیز قابل استفاده می باشد. تنوع بالای طرح و رنگ این نوع کفپوش ورزشی در کنار کیفیت بالا و قیمت کاملا مناسب باعث می شود که این نوع کفپوش ورزشی بهترین انتخاب در بین گزینه های ذکر شده برای کفپوش باشگاه بدنسازی باشد.

ضمانت و خدمات پس از فروش کفپوش ورزشی

در این مقاله به ویژگی های مهم یک کفپوش ورزشی خوب و انواع کفپوش های ورزشی مناسب برای استفاده در باشگاه بدنسازی اشاره کردیم. اما یک نکته مهم دیگر باقی است و آن این که حتما باید کفپوش های ورزشی را از یک شرکت معتبر خریداری نموده و به ضمانت و خدمات پس از فروش کفپوشی که می خرید دقت کنید. به هیچ وجه پیش از اطمینان از معتبر بودن شرکت مورد نظر اقدام به خرید کفپوش ورزشی نکنید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر به این مطلب مراجعه کنید.